2018 Oryantiring Türkiye Şampiyonası Bolu'da yapılacak
2018 Oryantiring Türkiye Şampiyonası Bolu'da yapılacak
2018 Oryantiring Türkiye Şampiyonası Bolu'da yapılacak

2018 Oryantiring Türkiye Şampiyonası Bolu'da yapılacak

DHA
12.09.2017 - 18:34Son Güncelleme : 
DHA

 

 

Murat KÜÇÜK/BOLU, (DHA) - ORYANTİRİNG Türkiye Şampiyonası'nın 2018 yılında Bolu'da düzenlenmesi için Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Bolu Belediyesi arasında protokol imzalandı.
Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, protokolü imzaladı. 2018 yılının Nisan ayında 3 gün sürecek olan Oryantiring Türkiye Şampiyonası'nın yapılacağı güzergahların haritaları güncellenecek. Şampiyonaya hazırlık hakkında bilgiler veren Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz, "3 günlük bir yarışımız olacak. Teknik ekibimiz haritaları çizmek için hazırlık yapacak. 2 tane yabancı haritacı ile süreci başlatacağız. Oryantiring sporu ile Bolu turizmine katkı sağlamak istiyoruz" dedi.
Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, Bolu'nun ulusal ve uluslararası anlamda oryantiring sporunun eğitim ve kamp merkezi olmasını amaçladıklarını ifade ederek şöyle dedi:
"Bu şampiyona Bolu'ya verilen önemi gösteriyor. Şu anda Türkiye'deki bütün federasyonları Bolu'da toplayıp, onlarla müşterek olarak Bolu'yu masaya yatırmayı planlıyoruz. Her federasyonun emrinde olduğumuzu onlara ifade etmek istiyoruz. Bolu, spor, turizm ve sağlık kenti olacak. Bunu sadece bizim ifade etmemiz yetmiyor. Herkesin bunu ifade etmesi lazım. Bu kapsamda bir federasyon başkanının Bolu'da çalışmalarını yürütecek olması diğer federasyonlara örnek olması konusunda bizim için çok büyük bir önem arz ediyor. Federasyon başkanlarının tamamı bilmeli ki biz Bolu'daki bütün belediye başkanları olarak ne istiyorlarsa yapmaya hazırız."